F/O Test, Etiketleme, Sertifikasyon, Raporlama

Fiber Optik Test, Etiketleme, Sertifikasyon ve Raporlama

 

Fiber Optik Test, Fiber Optik Etiketleme, Fiber Optik Sertifikasyon, Fiber Optik Raporlama, Fiber Optik Kablo Sonlandırma Testi, Fiber optik kablo testi, fiber optik data testi

İnfonet Bilişim Teknolojileri olarak, yapısal kablolama sistemleri bir standartlar bütünü olarak görüyoruz. Bu yüzden tüm kablolama işlemlerinde bu standartları göz önünde bulundurarak çalışıyoruz. Ankara kablolama bünyesinde uçtan uca tüm kablolama çözümlerinde üretici firmaların sertifikasyon sistemlerini uygulamaktayız.

Kablolama standartları gereği yapılan kablolamaların son aşaması test, etiketleme, sertifikasyon ve raporlama aşamasıdır. TIA-586, EIA-568, ANSI kablolama standartları ile yapılan kablolama uygun bir şekilde sonlandırıldıktan sonra özel kablo test cihazlarıyla test edilir.

Bu testin sonucunda standarda uygun sonlandırma testin değerlerinin karşılanması ile test cihazı tarafından metraj ve kablo değerleri veri iletimi için gerekli değerleri cihaza kaydedilir. Bu kayıtlar uygun ortamda hem üretici firmaya hemde müşteriye teslim edilir.

Üretici firma, kablolamanın sertifikasyonu sayesinde sistemi garanti altına alır. Böylelikle tüm kablo bileşenleri üretici firmanın garantisi altına alınmış olur.