IP Kamera Sistemleri

Ip Güvenlik Kamerası, Ip Güvenlik Kamerası Sistemleri, Ankara Ip Güvenlik Kamerası Kuran FirmaIP KAMERA SİSTEMLERİ

IP Network Kamera Sistemleri, adından da anlaşıldığı üzere altyapısı network olan ve network mantığı ile çalışabilen oldukça yüksek çözünürlüklere sahip görüntülerin elde edilmekte olduğu bir güvenlik kamerası çeşididir.

 IP kamera ve video sunucularının yaşamış olduğu gelişmeler, konvansyonel CCTV ( kapalı devre televizyon ) sistemlerindeki yeni bir kavram oluşumunu sağlar. Bu kavram oluşumunun asıl ismi ise Network CCTV'dir. TCP/IP'nin hızlılık, ekonomi, esnek yaısı ve uyumluluk yönündeki bazı avantajları ile güvenlik amaçlı video teknolojileri tekrardan tanımlanmakta ve aşağıda özetlediğimiz oldukça güzel avantajları sunmuştur.

 IP tabanlı gözetim ve güvenlik sistemlerinde, tek bir kameradan tutun, yüzlerce ve hatta binlerce kameraya kadar genişleme özelliğine sahiptir. Bu tüm kameralar ise birbirinden bağımsız bir şekilde konfigüre binlerce kameraya kadar genişleme yapabilir. Her kamera birbirinden farklı olaran konfigüre edilerek, tamamı aynı ya da farklı hızlarda, farklı görüntü çözünürlüklerinde video sağlama ve kayıt etme özelliğine sahiptir. Konvansyonel CCTV ve DVR sistemleri için olduğu gibi 4,9,16 adet tarzında bir kurulum sınırı yaşanmaz.

 Bunların haricinde düşük kablolama maliyetleri ile beraber kullanım esnekliği gibi avantajlara da sahiptir. IP kamera ve video sunucular, video, ses ve data iletimleri için CAT 5 VE CAT 6 gibi hazırda bilgisayar ağlarında kullanılmakta olan bakır teller kullanılmaktadır. Bilgisayar ağı kullanılmakta olan hemen hemen tüm binalarda hazır bir şekilde olan bu kablolar ile oldukça kolay bir şekilde kurulum, hızlı bağlantı, uygun fiyat ve kullanım esnekliği gibi cazip özellikler içerir. Konvansyonel CCTV ve DVR sistemlerde kullanılan coaxial gibi pahalı kurulumlardan oluşan ve herhangi bir kullanım esnekliği içermeyen özel kablo ve kablolama yöntemleri istememektedir.

 Uzaktan hızlı ve kolay olarak erişme avantajı vardır. Kaydedilen ya da gerçek zamanlı olarak canlı görüntülere, dünyanın herhangi bir yerde hemen, hızlı ve oldukça güvenli bir şekilde erişim ve izleme imkanı bulunur. Konvansyonel CCTV ve DVR sistemlerinde olduğu gibi uzaktan izlemek için sunucu ve yazılım zorunluluğu aranmaz.

 İnternetin sağlamış olduğu ve gereken tüm kolaylıki konfordan faydalanmayı sağlar. Video ve ses iletimleri için kameralar ya da video kaynakların haricinde ek olarak donanım ve yazılım gereksinimi aranmaz.

 Oldukça ekonomik bir şekilde sistem tasarımı ve kurulumu bulunur. Kurulu olan bilgisayar ağları ile kolay entegrasyon ve hazır kaynaklardan faydalanma imkanları ile beraber IP güvenlik ve gözetim sistemleri, konvansyonel sistemler ile karşılaşıldığı zaman sistemin tümüne bakıldığında daha düşük sahip olma maliyeti ve de daha düşük iletişim maliyet avantajı içerir.

 Kablolama için zorunluluk bulunan uygulamalarda 802.11 b/g ve benzeri endüstri standartlarında kablosuz dönüşüm ve de kullanım kolaylığı, esnekliği bulunur. Kablosuz network ekipmanları ile beraber geniş alanlarda kablosuz olarak video kurulumları yapılabilir.

 IP kamera ve sunucularında, aynı bir internet sunucusu tarzında çalışır. Kendine ait işlemci, işletim sistemi, bellek, web sunucusu, network ana yüzü, sayısal giriş ve çıkış ve kameraya sahip olan bir bilgisayar bulunur. Bunlardan ötürü görüntü iletimi, kayıt olayı, çeşitli koşullar itibari ile yapılarak, sayısal girişlere bağlı bir şekilde akıllı bir alarm sistemi tarzında uyarı ve ihbar metodu şeklinde de çalışma durumu olabilir.

 Günümüzde güvenliğin, oldukça önem kazanması ile beraber IP kamera sistemleri, hassas noktalar için tercih edilebilir ve video içi analizlerle plaka okuma, nesnelerin takibi, kişilerin sayımı, hareketli cisim takipleri gibi birçok video analizine gereksinim duyan uygulamalar için IP tabanlı kameralar tercih edilir. Analiz yapıldığı durumda hatasız olması için oldukça keskin çözünürlüklerdeki görüntüler gerekli olur ve bu ihtiyacı da IP kamera sistemleri ile oldukça iyi bir şekilde karşılayabilirsiniz.

 Sizinde herhangi bir mekan için IP Network kamera sistemlerine ihtiyacınız oluyor ise İNFONET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ olarak, bizimle iletişime geçebilir, hızlı ve uygun fiyatlar ile kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.