Kablosuz Ağ Çözümleri

GENİŞ BANT KABLOSUZ ERİŞİM ALT YAPISI

 

Geniş Bant Kablosuz Erişim Alt Yapısı, Kablosuz Ağ Sistemleri, Kablosuz Ağ Çözümleri

Geniş Bant Kablosuz Erişim (BWA) altyapısını tasarlamak, mühendislik ve kurulum yapmak için sizinle birlikte çalışabiliriz; yeni bir kurulum olarak veya mevcut bir tasarımı tamamlamak veya yükseltmek için.

Geniş Bant Kablosuz Erişim Altyapısı, kuruluşlara operasyon alanı üzerinde kaliteli ve eşit kapsama alanı oluşturma imkanı verir. Bu, coğrafyanın ihtiyaçlarını karşılamak için ek destek sağlayan anten ve direkler ile zorlu arazilerde radyo kapsama alanı sağlayabilir. Bu esneklik, kamu hizmeti şirketleri gibi çağrıda bulunan araçları olan kuruluşlar için kapsama alanı sağlar, ayrıca ek olarak yerel acil durum hizmetleri, ev, okullar, yerel yönetim ve daha fazlası için hizmetler sağlayabilir.

 

 

Network Sistemleri, güvenlik teknolojilerine son yıllarda aktif bir şekilde katılan TCP/IP kamera, Access kontrol, IP otomasyon ve diğer aktif zayıf akım ürünleri ile birlikte güvenlik teknoloji firmalarının sistem bileşenlerinde en önemli halka haline gelmiştir.

Tüm bu TCP/IP tabanlı güvenlik teknoloji ürünlerini üzerinde taşıyan network sistemleri büyük ölçekli yapılarda özellikle kamera sistemlerinde yüksek çözünürlüklü resimleri fiber alt yapılar ve gelişmiş Kablosuz aktarıcılar sayesinde çok hızlı bir şekilde istenilen noktalara iletebilmektedir.

Görüntü iletimi, network sistemlerinde yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyular. Güvenlik sistemi olması sebebi ile tam yedekli ve güvenli olması gerekir. Firmamız görüntü ve data iletişim projeleriniz de coğrafi konum, çevresel faktörleri dahi hesaplayarak, projelerinizde network ürünlerin donanımsal belirlenimi, network çalışma topolojisi, yedeklilik, güvenlik ve stabil çalışma koşullarını tizlikle hesaplar ve siz değerli müşterilerimize sunar.

Firmamız Bilişim Teknolojilerinde IP kamera sistemleri ile birlikte, geniş bir yelpazeye sahip olan Network teknolojisi alanında bünyesinde uzman ekibi bulunmaktadır.Firmamız Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli projelere ve üniversitelere danışmanlık ve saha uygulamaları konusunda hizmet veren bu konuda tecrübe sahibi bir firmadır.

Uzak mesafe kablosuz ağ çözümü ile Veri transferleri, Ses ve Görüntü aktarımı, voip, internet, hot spot, uzaktan yönetim gibi uygulamalar, iki nokta arasında (Point to Point) kuş uçuşu 40 km mesafeye kadar, noktadan çok noktaya (Point to Multipoint) ise 25km mesafeye kadar da geniş bant omurgalı kablosuz ağ üzerinde taşınır.

Kurumlar uzak mesafe kablosuz ağ çözümü için aylık iletişim gideri ödemeden uzak noktalarda bulunan birimlerini (şube, mağaza, depo, şantiye) mevcut ağ yapısına dahil eder. Alternatif kablolu altyapı sistemlerine göre kurulum maliyeti %50 daha ekonomik olup, kurulum ve kullanım açısından da verimlidir.

Uzak mesafe ağ çözümü herhangi bir doğal afet ya da olağanüstü bir durumda da hiçbir iletişim teknolojisine gerek kalmadan, verilerin sorunsuz ve kesintisiz olarak iletimini sağlamaya devam eder. Bu nedenle şehir güvenlik sistemlerinde, okul, hastane, emniyet gibi kurumlarda, büyük yerleşim sitelerinde, endüstri tesislerinde ve şantiyelerde kablo ile bağlantının imkansız ya da zor olduğu her alanda güvenle kullanılabilir.

Uzak mesafe ağ çözümlerinde suya, ısıya, darbe ve sarsıntılara, manyetik alan etkilerine, voltaj ve akım dalgalanmalarına karşı dayanıklı olarak tasarlanmış, her türlü ortam koşullarında ve performans kaybı olmadan geniş kapsama alanı sağlayan ürünleri kullanmaktadır.

 KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISI ÇÖZÜMLERİ

Teknolojinin gelişimi her alanda olduğu gibi Kablosuz network ürünlerinde de hızlıca ilerlemektedir. Point to Point (PtP) ile noktadan noktaya, Point to Multipoint (PmP) ile noktadan çoklu noktaya çalışma özelliği olan kablosuz network ürünleri, kablo çekmenin zor ve daha maliyetli olduğu birçok projede kullanılmaktadır.

Bir kaç sene öncesine kadar yetersiz bant genişliği sebebi ile özellikle güvenlik projelerinde pek tercih edilmeyen kablosuz network ürünleri günümüzde sunmuş oldukları yüksek bant genişliği ve uzun mesafe veri aktarımı sağlaması ile dünyada ve ülkemizde örnekleri bulunan Kent güvenliği projelerinde güvenle kullanılabilmektedir.

Diğer yandan açık, alan ve bina içi internet yayınında da gelişmiş güvenlik yazılımları ve kesintisiz veri iletişimi sayesinde çokça tercih edilmektedir.

İNFONET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ, kablosuz aktarıcıları birçok kritik uygulamada kullanmış ve başarı sağlamış bir firma olarak sizlere bu konuda da profesyonel çözümler üretmektedir.