Turnikeli Geçiş Kontrol Sistemleri

Turnike Geçiş Kontrol Sistemleri

 

Turnike sistemleri, Ankara turnike sistemleri, turnike kuran ankara firmaları

Turnike Geçiş Sistemleri giriş çıkışın ve geçiş kontrol seviyesinin önemli olduğu durumlarda ve mekanlarda kullanılan bir uygulamadır.
Tren, metro, metrobüs istasyonları, iskele girişleri, ticaret merkezleri, kampüs kapılarında, stadyumlar, okullar, devlet kurumları ve özel sektör kurumları ve endüstriyel alanlar gibi diğer yerlere giriş ve çıkışın etkin bir şekilde denetlenmesini ya da kontrol altına alınmasını sağlayan geçiş kontrol sistemleridir.


Geçiş Kontrol Sistemleri; güvenlik sistemleri içerisinde oldukça önemlidir ve geçiş kontrol sistemleri içinde ise Turnike Sistemleri büyük paya sahiptir. Turnike daha güvenli ve daha kontrollü giriş çıkış işlemleri sağlamaya yarar ve turnike sistemleri çeşitli giriş yerlerinde giriş kontrolüne olanak sağlamaktadır.
Kullanıcılara atanan kartlarla kişilerin turnikelerden veya turnike kapılardan rahatlıkla geçmesi sağlanır. Turnike sistemlerini yemekhane kontrol sistemi otomasyonu bünyesinde de rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz..

Turnike Çeşitleri

 

bel tipi turnikeler

Bel Tipi Turnikeler

Yoğun giriş çıkışların yapıldığı yerlerde denetimi kontrol altına almak için kullanılabilecek ideal turnikelerdir. Tripod turnike olarak da adlandırılan bel tipi turnikeler pdks sistemlerinde, ziyaretçi ve yemekhane kontrol sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

boy tipi turnike

Boy Tipi Turnikeler

Stadyum, devlet kurumları, konser alanları veya fabrika gibi yerlerde kullanılan ve tek seferde bir kişinin geçişine izin veren boy tipi turnikeler ile yüksek güvenlik sağlanır ve izinsiz geçişlere kati surette izin verilmez. Jetonlu, kartlı, parmak izli, uzaktan kumandalı olabilir.

Özel & Hidden Gate turnikeler

Özel & Hidden Gate

İş merkezi, plaza, genel müdürlük gibi şık görünüme sahip turnikelerin talep edildiği yerlerde kullanılabilecek özel tasarımlı ve hidden gate turnikeler ile hızlı geçişler gerçekleştirilir. Açılır kapanır cam kanatlar sensörler aracılığla işlev görürler.